10 spôsobov, ako prekonať očakávania zákazníkov

Snaha prekročiť očakávania zákazníkov môže byť kľúčom k vytvoreniu pozitívnej skúsenosti a spokojnosti v marketingovom funneli. Nejde len o splnenie očakávaní zákazníkov, ale aj o ich prekročenie.

Záujem o niečo navyše a poskytovanie výnimočných služieb môže vytvoriť pozitívne skúsenosti, vďaka ktorým zákazníci s väčšou pravdepodobnosťou zostanú verní. Toto je proces, ktorý pomôže vašej firme vyniknúť z davu a prinúti zákazníkov, aby sa vracali pre viac!

balóny v byte

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžeme prekonať očakávania zákazníka. Napísali sme si 10 z nich:

 1. Prekonajte očakávania – vždy by ste sa mali snažiť ísť nad rámec povinnosti a tlačiť na seba a svoj tím, aby ste prešli míľu navyše, aby ste mohli poskytnúť ešte lepší produkt alebo službu. To môže znamenať zahrnutie extra bonusu, ktorý zákazníkom poskytne pridanú hodnotu a poteší ich nad ich očakávania. Tento druh úsilia vám nielen pomôže vybudovať si pozitívnu povesť, ale tiež vynikne z davu vašej ponuky.
 2. Poskytnúť rýchlu a efektívnu podporu – to by mala byť priorita – rýchla a efektívna zákaznícka podpora. Včasnou odpoveďou na otázky a požiadavky zákazníkov im môžete ukázať, že ich obavy sú dôležité, a podporiť ich lojalitu k vašej firme. Poskytovanie rýchlej a efektívnej podpory môže pomôcť vytvoriť úžasnú zákaznícku skúsenosť, ktorá zanechá trvalý dojem na ďalšie roky.
 3. Personalizácia služby – sú skvelým spôsobom, ako prinútiť zákazníkov, aby sa cítili cenení a vypočutí. Prispôsobenie vašich služieb jedinečným potrebám každého zákazníka zaistí, že získa najlepšiu možnú skúsenosť, čo dodá vášmu podnikaniu obrovskú hodnotu.
 4. Ukázať zákazníkovi, že sa o neho staráme – po nákupe ich sledujte a opýtajte sa ich, ako našli svoje skúsenosti. Ukážte, že vám na nich záleží, a vytvorte si ešte príjemnejšiu nákupnú cestu.
 5. Ukázať dôležitosť zákazníka pre nás – a jedným zo spôsobov, ako to dokázať, je ponúknuť mu zľavu na ďalší nákup. To vám umožňuje odmeňovať vašich verných zákazníkov a stimulovať budúce nákupy, čo vám pomáha pestovať trvalé vzťahy so zákazníkmi.
 6. Ukázať zákazníkovi, že sa o neho staráme – kontaktovať ho po nákupe a opýtať sa na jeho skúsenosti s produktom alebo službou, či sú spokojný, či im čokoľvek chýba a či im môžeme v čomkoľvek pomôcť.y
 7. Ponuka bezplatného kurzu alebo webinára o produkte alebo službe je vynikajúci spôsob, ako vzdelávať a posilniť svojich zákazníkov, budovať dôveru a lojalitu a v konečnom dôsledku zvýšiť povedomie o vašej značke.
 8. Ponúknite zákazníkom jednoduchosť a pohodlie vrátenia nákupu bez akýchkoľvek prekážok alebo problémov.
 9. Aby sme sa poďakovali našim zákazníkom za ich vernosť a pomohli šíriť informácie o našich produktoch alebo službách, ponúkame špeciálnu ponuku alebo zľavu, keď nás odporučia niekomu inému. Je to vynikajúci spôsob, ako odmeniť našich zákazníkov a zároveň propagovať naše podnikanie a budovať povedomie o značke.
 10. Poskytnúť zákazníkom exkluzívny prístup k obsahu alebo skupinám na sociálnych sieťach je skvelý spôsob, ako vytvoriť lojalitu k značke. Nielenže buduje vzťahy so zákazníkmi, ale tiež ich povzbudzuje, aby sa vracali a zapájali sa častejšie. Tento typ prístupu pomáha nielen budovať angažovanú komunitu, ale dáva zákazníkom aj možnosť zažiť niečo špeciálne, čo nikde inde nemôžu získať.

Týmto spôsobom môžeme prekonať očakávania zákazníkov a poskytnúť im lepšiu skúsenosť ako očakávali, čo pomáha vytvoriť silnú lojalitu a pravdepodobnosť opakovaného nákupu.

Využívanie týchto 10 metód môže byť kľúčové pre dosiahnutie úspechu vo funnel marketingu. A samozrejme nie len tam. Ak sa vám podarí prekonať očakávania zákazníka, bude to mať pozitívny vplyv na celkovú spokojnosť zákazníka s vašimi produktmi alebo službami, a tým aj na ich pravdepodobnosť opakovaného nákupu a odporúčania našich produktov alebo služieb ďalším zákazníkom.

Je dôležité si uvedomiť, že prekonanie očakávania zákazníka nie je len o pridaní hodnoty, ale tiež o celkovom zážitku zákazníka s našimi produktmi alebo službami. Ak sa nám podarí poskytnúť zákazníkovi lepší zážitok ako očakával, bude to mať pozitívny vplyv na celkovú spokojnosť zákazníka a jeho lojalitu k našej značke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  Dúfame, že ešte nechcete odísť...
  Vložte meno a e-mail nižšie a odoberajte novinky zo sveta marketingu!