Ako vyzeral váš web pred 5-timi rokmi ?

V dnešnej dobe, keď sa zdá, že sa všetko stáva digitálnym, existuje služba, ktorá sa snaží zachovať a sprístupniť tieto digitálne artefakty pre budúce generácie. Ide o službu s názvom Archive.org, ktorá je jedným z najrozsiahlejších online archívov na svete.

Archive.org je projekt, ktorý vznikol v roku 1996 pod hlavičkou neziskovej organizácie Internet Archive, so sídlom v San Franciscu. Cieľom tejto organizácie je vytvoriť univerzálnu prístupnosť k všetkým vedomostiam. To dosiahnu tým, že digitalizujú knihy, uchovávajú webové stránky a ukladajú audiovizuálne materiály.

Najznámejším projektom Archive.org je Wayback Machine, ktorý je pokladnicou internetovej histórie. Umožňuje používateľom prezrieť si staré verzie webových stránok a sledovať ich evolúciu v priebehu času. Dnes, Wayback Machine obsahuje viac ako 468 miliárd webových stránok.

Vo svete, kde sa informácie neustále menia a aktualizujú, Archive.org hrá kľúčovú úlohu v zachovaní histórie internetu a digitálnych médií. Je to miesto, kde môžeme nájsť, ako sa naše digitálne prostredie vyvíjalo.

Ak chcete teda vedieť, ako vyzeral váš web, web konkurecnie, Google či Facebook pred 10-timi rokmi, stačí len vložiť stránku, dať enter, a je to 🙂 Vypľuje vám to časovu os, kde stačí kliknúť na dátum a zobrazí sa vám web z pred XY rokov.

A to je všetko 🙂 Choďte na Archive.org a vyskúšajte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  Dúfame, že ešte nechcete odísť...
  Vložte meno a e-mail nižšie a odoberajte novinky zo sveta marketingu!

  kontakt.

  • Different Pro s.r.o.
  • Priekopská 34, Martin
  • Mobil: +421 908 804 366
  • E-mail: info@monetico.sk
  2023 ©Monetico.sk. Všetky práva vyhradené
  Obchodné podmienky   | Ochrana osobných údajov