Návod – ako získať prvé objednávky pre svoj eshop

Ak sa snažíš dostať prvých zákazníkov pre tvoj nový eshop, je to ako ťažký úkol, ktorý si pred sebou postavil. Avšak, existuje niekoľko krokov, ktoré môžeš urobiť, aby si začal získavať prvých zákazníkov a rýchlo sa dostal na cestu k úspechu. Tu sú niektoré z najrýchlejších spôsobov, ako získať prvú objednávku na tvojom eshope.

Návod - ako získať prvé objednávky pre svoj eshop
Návod – ako získať prvé objednávky pre svoj eshop
 1. Vytvor si marketingový plán

Ak chceš získať zákazníkov, musíš najskôr vytvoriť marketingový plán. Ten by mal obsahovať detaily o tom, kto je tvoj cieľový trh, čo ponúka tvoj eshop, aké sú výhody tvojich produktov, a ako plánuješ osloviť potenciálnych zákazníkov. Ak máš jasno v tom, koho sa chceš zamerať a čo ponúkaš, bude to ľahšie oslovovať tvoju cieľovú skupinu a snažiť sa o ich nákup.

 1. Využi sociálne siete

Sociálne siete sú skvelý spôsob, ako získať prvých zákazníkov pre svoj eshop. Môžeš vytvoriť profil na Facebooku, Instagramu, Twitteri a ďalších platformách a začať pridávať obsah, ktorý oslovia tvoju cieľovú skupinu. Sústred sa na kvalitné fotografie tvojich produktov a pridaj niekoľko slov o tom, čo ponúkaš. Takýmto spôsobom môžeš získať pozornosť potenciálnych zákazníkov a motivovať ich k nákupu.

 1. Využi služby Google Ads

Google Ads môže byť skvelým spôsobom, ako získať prvých zákazníkov pre svoj eshop. Služba ti umožní zobrazovať svoje reklamy priamo v rámci vyhľadávania na Googli. To znamená, že môžeš osloviť potenciálnych zákazníkov, ktorí hľadajú niečo, čo ponúkaš. Stačí vytvoriť kvalitnú reklamu, ktorá oslovia tvoju cieľovú skupinu a sledovať, ako sa zvýši počet zákazníkov, ktorí sa zaujímajú o tvoj eshop.

 1. Ponúkni skvelý produkt

Samozrejme, nezabudni, že prvým krokom k získaniu zákazníkov je ponúknuť skvelý produkt. Ak máš kvalitný produkt, ktorý zaujme tvoju cieľovú skupinu, budú zákazníci radi nakupovať u teba. Predaj kvalitného produktu tiež zvyšuje šancu, že tvoji prví zákazníci sa stanú vašimi zákazníkmi na dlhodobom základe a odporúčajú tvoj eshop aj ďalším ľuďom.

 1. Ponúkni zákazníkom niečo navyše

Ďalším spôsobom, ako osloviť prvých zákazníkov, je ponúknuť im niečo navyše. Môžeš ponúknuť zľavu na prvý nákup, darčekový poukaz alebo bonusové produkty. Toto bude motivovať potenciálnych zákazníkov k nákupu a uistí ich, že nakupujú u kvalitného eshopu.

 1. Vytvor produktové recenzie

Produktové recenzie sú pre zákazníkov veľmi dôležité. Pomáhajú zákazníkom rozhodnúť sa pre nákup, pretože si môžu prečítať skúsenosti ostatných zákazníkov. Ak tvoji prví zákazníci nechajú pozitívne recenzie, zvýši to šancu, že si tvoj eshop vyskúšajú aj ďalší ľudia.

 1. Zabezpeč si kvalitný zákaznícky servis

Kvalitný zákaznícky servis je kľúčový pre úspech tvojho eshopu. Ak máš spokojných zákazníkov, budú sa k tebe radi vracať a odporúčať ťa aj ďalším ľuďom. Zabezpeč si rýchlu a efektívnu komunikáciu so zákazníkmi, aby sa cítili, že ich potreby sú dôležité a že si na nich vážiš.

V závere ti ešte chcem povedať, že získanie prvých zákazníkov pre tvoj eshop môže byť náročné, ale určite to stojí za to. Ak sa budete držať týchto krokov a neustále zlepšovať svoj eshop, čoskoro sa stanete úspešným podnikateľom. Držím ti palce pri získavaní prvých objednávok a teším sa na to, ako sa tvoj eshop bude rozrastať!

Ak by si potreboval pomoc, kľudne nám napíš, radi pomôžeme 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  Dúfame, že ešte nechcete odísť...
  Vložte meno a e-mail nižšie a odoberajte novinky zo sveta marketingu!