Toto je najlepší systém pre web. Prečo ?

Chlap píše článok na počítači za stolom

Toto je najlepší systém pre web. Prečo ?

WordPress. Tento redakčný systém má asi rovnako veľa fanúšikov, ako má odporcov. Prečo by ste si teda mali vybrať práve WordPress pre svoj web či e-shop? Bude vám stačiť? Nebude pomalý? Zvládnete ho obsluhovať?

V dnešnom článku odpovieme na tieto otázky a tiež vysvetlíme, prečo odporúčame WordPress. Porovnáme ho aj s konkurenciou, ako je slovenský Shoptet, či web, ktorý je potrebné programovať.

Čo je to vlastne WordPress ?

WordPress je nástroj, ktorý sa využíva na vytváranie webových stránok najvyššej kvality. S pomocou WordPressu si môžete vytvoriť či už firemný web, osobný web, blog, alebo internetový obchod.

Ak by som to mal povedať úplne jednoducho, WordPress umožňuje ľuďom bez programovacích zručností vytvoriť profesionálne vyzerajúcu webovú stránku s množstvom funkcií.

WordPress je momentálne jedným z najpopulárnejších nástrojov na tvorbu webových stránok na svete, a to vďaka svojej flexibilite a dostupnosti pre užívateľov s rôznymi úrovňami technických schopností.

Shoptet vs. WordPress

Možno vás to prekvapí, možno nie, ale WordPress je najrozšírenejší systém na vytváranie webových stránok na svete. Či už sa jedná o e-shopy, blogy, alebo klasické webové stránky.

Preto, keď sa nás klienti pýtajú, či bude WordPress stačiť pre ich web, obvykle to porovnávame napríklad so Shoptetom (ktorý je skutočne skvelý systém). Na Shoptete existuje 34 284 obchodov.

Mali by sme však brať do úvahy, že do tohto čísla sú zahrnuté aj testovacie obchody, nie len tie platobné. A tiež treba brať do úvahy, že Shoptet je najväčší hráč na trhu v Čechách a na Slovensku.

Oproti tomu, WordPress podľa najnovších štatistík uvádza, že dosiahol milník 455 miliónov webových stránok! Podiel tohto gigantu na trhu je 42,7% všetkých webových stránok na svete.

Medzi tieto stránky samozrejme rátame aj giganty ako Shopify, Wix, Magento a ďalšie…

Asi chápete, že žiadna slovenská ani česká firma nemôže s takýmto konkurentom súťažiť, ani keby každý obyvateľ Slovenska a Českej republiky mal web u jedného poskytovateľa – napríklad Shoptet.

Skvelé na tom je, že z toho môžeme profitovať. Pretože ten skvelý nápad, ktorý sme dostali my na Slovensku, pravdepodobne už niekto v zahraničí dostal pred nami. Vytvoril doplnok, ktorý je často zadarmo, alebo stojí možno pár stoviek eur, a tak nemusíte platiť programátorovi tisíce eur za vytvorenie webu iba pre vás.

V praxi to znamená, že vytvorením webu na WordPresse nielen ušetríte kopec peňazí, ale takmer vždy vytvoríte web, ktorý je lepší ako keby ste si nechali vytvoriť web na mieru.

Prečo teda ľudia používajú riešenia ako Shopify, Shoptet, Magento, E-shop rýchlo, Webnode… alebo si nechajú programovať web na mieru? O chvíľu vám to poviem.

Platba platobnou kartou online mesačne

Obrovská nevýhoda platenia mesačných paušálov za webstránku

Ako som si už raz zmienil v článku – obrovská nevýhoda webov, ktoré platíte mesačne, je to, že nie sú vaše. Stále len platíte a web nikdy nebude váš. NIKDY!

A to nerozprávam o tom, že kedykoľvek bude prevádzkovateľ chcieť, tak vám ceny zdvihne a buď súhlasíte – a platíte viac, alebo čau. Ste bez webu. A čo potom?

Na to stále upozorňujeme našich klientov, ktorí platia mesačne za weby. My tvoríme weby na WordPresse. Preto aj keď vám vytvoríme web, tak na začiatku určite zaplatíte viac ako za mesačnú platbu Shoptetu (cca 148€ bez DPH = 177€ mesačne s DPH).

ALE…ak si spočítate 177€ x rok, už to máme 2131€. A web stále nie je váš. Za 2 roky máme 4262€, za 3 roky 6393€, za 4 roky 8524€, za 5 rokov zaplatíte Shoptetu 10 655€.

A teraz si predstavte, že príde ďalší Covid. Nechcem strašiť, ale stať sa to môže. Za 5 rokov ste dali 10 600€ za web. A web stále nie je váš. Tržby môžu spadnúť a môžu sa zvýšiť, ale vy platíte stále rovnako.

Ak je web váš, napr. práve vytvorený na WordPress, tak vás pokles môže síce potrápiť, ale viete obdobie „prečkať, prežiť“, otrepať sa a ísť ďalej.

Ak platíte mesačne a peniaze nie sú, tak proste nie sú. Obchod skončí. Počas Covidu to bol obrovský problém práve menších e-shopov, ktoré nemali na takéto mesačné platby peniaze. Skončili, zavreli. Klec padla. Neštekne po nich ani pes.

Preto odporúčame možno väčšiu jednorazovú platbu, ale obchod je váš. Počas horších časov môžete písať viac článkov, nahrávať videá, vyladzovať už samotný obchod, dizajn, pridávať produkty, novinky… Kľudne aj sami.

Programátor kóduje webovú stránku

Prečo si radšej nedať vytvoriť web na mieru a nakódovať ho ?

Ďalšou oprávnenou otázkou je, prečo si nedať vytvoriť web na mieru – nakódovať ho?

Na toto je v podstate odpoveď úplne jednoduchá 🙂 Ak nemáte rozpočet 10 000€ + a rozbehnutý shop, ktorý generuje desiatky tisíc mesačne, tak takýto shop sa vám proste neoplatí robiť.

Len si zoberte príklad, slovenský gigant GymBeam, ktorý určite väčšina z vás pozná (ktorí čítate tento článok) tiež používa podobný systém ako WordPress. Používa Magento. A ak GymBeam s obratom 89 miliónov dokáže používať zadarmo systém (a doprogramovať si ho podľa seba), tak prečo nie vy?

Magento je trochu viac určený pre e-shopy, ale princíp je veľmi podobný – nemusíte mať každú jednu čiarku na webe (draho) naprogramovanú, keď už niekto pred vami niečo podobné spravil.

Týmto dokážete ušetriť naozaj tisíce eur za web. Ak by ste chceli presunúť napr. web zo Shoptetu na WordPress, alebo z iného systému, alebo vytvoriť nový web či e-shop, ozvite sa nám.

žena píše článok v kaviarni

Toto je NAJVÄČŠIA výhoda WordPressu

Čo je vlastne najväčšia výhoda WordPressu a prečo tak silou-mocou doporučujeme práve WordPress na tvorbu webových stránok?

Najväčšou výhodou je jednoznačne, že WordPress je extrémne flexibilný. Máte web na WordPresse a dostali ste nápad niečo nové predávať? Tak si nainštalujete pár doplnkov (95% zdarma) a idete na to. Predávate.

Napadlo vás, že chcete na web pridať fotky, prestal vás baviť súčasný dizajn, chcete predávať kurzy, školenia, stali ste sa finančným poradcom, alebo ste predajca, o ktorom chcete, aby sa ľudia dozvedeli? Nie je problém.

To, čo napadlo vás dnes, je možné, že včera napadlo niekoho v zahraničí, kde je trh o pár rokov pred nami. Oni to tam včera vytvorili a vy sa dnes na tom môžete zviesť. Stiahnuť, nainštalovať, nevymýšľať teplú vodu. Nemusíte vytvárať takmer nič.

A to my v Monetico vnímame ako najväčšiu pridanú hodnotu práve webov vytvorených na WordPresse. Extrémne dobré prispôsobenie.

Áno, treba sa to na začiatku naučiť, takýto web vytvoriť a musíte na to mať čas ho vytvoriť. Určite to nie je vec na 5 ani 10 minút. Ak sa to chcete naučiť, mrknite na náš kurz, kde vás prevedieme za ruku a spolu vytvoríme krásny web.

S kurzom ušetríte nielen týždne či mesiace samoučenia, ale ukážeme vám aj veci, ktoré sami na weboch používame, doplnky, stránky a tipy, ktoré sme nazbierali za 13 rokov vo vodách online podnikania. Vy sa to dozviete za jeden víkend 🙂

Veľa ľudí samozrejme čas tvoriť web nemá. Majú fungujúce firmy a chcú firemný pekný web, blog alebo osobnú stránku. Ak patríte medzi nich, a chcete sa venovať svojmu remeslu, no uvedomujete si, že web musíte mať, dohodnite si s nami krátke online stretnutie a radi vytvorením web za vás.

Písanie na písacom stroji

Veru, aj takýto giganti používajú WordPress…

Možno vás napadlo, že keď je na svete viac ako 455 miliónov webov, ktoré používajú WordPress, ktoré to vlastne sú? Poznám nejaké?

Tu som pre vás pripravil zoznam niekoľkých webov, ktoré používajú práve redakčný systém WordPress.

Ak ste došli až sem, asi vám je jasné, že ani jeden z vyššie menovaných webov nemá problém dať za web nie desať tisíc eur, ale kľudne aj milión eur. Čiže vytvorenie webu pre nich určite nie je o peniazoch, ale o funkciách, ktoré web ponúka. Preto zvolili WordPress. Ak chcete mať aj vy postavený web na kvalitnej platforme, dohodnite si s nami online stretnutie a určite niečo vymyslíme 🙂

Pevne verím, že tento článok vám bol užitočný a že som vám odpovedal na základné (a možno aj všetky) otázky, ktoré máte ohľadom WordPressu.

A či ten WordPress fakt stojí za to, alebo nie. Ak by ste mali ešte akékoľvek iné otázky, kľudne nám napíšte komentár nižšie alebo nám napíšte e-mail.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Dúfame, že ešte nechcete odísť...
    Vložte meno a e-mail nižšie a odoberajte novinky zo sveta marketingu!