3 dôvody PREČO sa NESTAŤ influencerom

Dnes by som sa s vami chcel porozprávať o téme, ktorá v poslednej dobe veľmi rezonuje v online svete a to je stať sa influencerom. Áno, možno ste už videli tisíce fotiek na Instagrami s hashtagom #influencerlife a závideli ste im ich luxusný život plný cestovania, darčekov a spoluprác s rôznymi značkami. No dnes vám poviem, prečo by ste sa NEMALI stať influencerom.

PRVÝ DÔVOD prečo sa nestať influencerom

Prvým dôvodom, prečo by ste sa nemali stať influencerom, je fakt, že je to nesmierne náročné. Ak si myslíte, že bude stačiť len nahrať pár fotiek a sledovateľia sa sami od seba začnú hrnúť, mýlite sa. Stať sa influencerom si vyžaduje veľa práce, času a trpezlivosti. Musíte neustále tvoriť obsah, snažiť sa zaujať svojich sledovateľov a nájsť si svoje miesto v online svete, kde konkurencia je obrovská.

ťažké časy

DRUHÝ DÔVOD prečo sa nestať influencerom

Druhým dôvodom, prečo by ste sa nemali stať influencerom, je to, že je to nesmierne neisté. Áno, môžete si získať veľké množstvo sledovateľov a spolupracovať s rôznymi značkami, no toto všetko môže byť len dočasné. Online svet je neustále sa meniaci a to, čo dnes funguje, zajtra už nemusí. Značky môžu zmeniť svoju stratégiu alebo zamerať sa na iné ciele, takže vaša spolupráca s nimi sa môže skončiť rýchlejšie, ako by ste si priali.

TRETÍ DÔVOD prečo sa nestať influencerom

Posledným dôvodom, prečo by ste sa nemali stať influencerom, je fakt, že to nemusí byť pre vás to pravé. Mnohí ľudia sa neustále snažia stať sa influencerom, pretože si myslia, že je to jediný spôsob, ako si zabezpečiť stabilný príjem. No táto cesta nemusí byť pre každého. Možno sa vám bude viac páčiť pracovať v inej oblasti, ktorá vám dáva väčší zmysel alebo v ktorej sa cítite šťastnejší.

Takže, kamoši a kamošky, to sú moje dôvody, prečo by ste sa nemali stať influencerom. Samozrejme, ak to je niečo, čo vás naozaj baví a cítite sa v tom dobre, určite sa na túto cestu môžete vydať. No nezabúdajte, že to nie je pre každého a nemusí to byť jediná cesta k úspechu a financiám.

V dnešnej dobe je online svet plný rôznych možností a príležitostí, a tak môžete nájsť iné spôsoby, ako si zabezpečiť stabilný príjem. Môžete sa zamerať na tvorbu obsahu na rôznych platformách, založiť si vlastný biznis, pracovať ako freelancer alebo nájsť si prácu v oblasti, ktorá vám dáva zmysel a uspokojuje vaše záujmy.

Chlap stojí pred predajným stánkom

Neberte ma však zle, influenceri majú určite svoje miesto v online svete a sú dôležitými pre mnoho značiek a spoločností. No ak vás táto cesta nezaujíma alebo ju nevidíte ako niečo, čo by vám prinieslo skutočné uspokojenie s práce, potom sa nebojte hľadať iné možnosti a cesty.

Takže, kamoši a kamošky, to je môj názor na to, prečo by ste sa nemali stať influencerom. No ako som už spomenul, ak sa vám táto cesta páči a cítite sa v nej dobre, určite ju môžete vyskúšať. V konečnom dôsledku záleží na vás samých, akú cestu si zvolíte a v čom sa budete cítiť dobre.

A čo vy ? Čo si o tom myslíte ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Dúfame, že ešte nechcete odísť...
    Vložte meno a e-mail nižšie a odoberajte novinky zo sveta marketingu!