Na internete nájdete kopec aplikácií na sústredenie, na prácu na efektivitu, e-maily, poznámky atď …

Je to toľko, že človek si buď nevie vybrať, alebo hľadaním zaberie naozaj hodiny. A testovaním ešte viac.

Preto sme vám pripravili 9 aplikácií, ktoré denno-denne používame a ktoré, ak si ich osvojíte, tak naozaj vám poriadne uľahčia život.

Spark

Spark je parádny emailový klient, ktorý skutočne pomáha dávať vaše emaily do poriadku. Má zaujímavé funkcie, ako napríklad efektívne zdieľanie emailu s inými užívateľmi a organizovanie, možnosť plánovania odoslania a mnoho ďalších. Spark vás naozaj udrží v poriadku a uľahčí vám svoje každodenné emaily.

Image.png

Notion

Notion je robustný systém na poznámky, plánovanie, tabuľky atď. Notion spája naozaj veľa. Je to ako keby ste mali Excel, Word, rôzne aplikácie na plánovanie ako Trello a kalendár všetko dokopy. Výhoda komplexnosti samozrejme môže byť pre niekoho aj mätúca a preto tu máme ďalšiu aplikáciu.

Myslím si, že najväčšou výhodou sú databázové tabuľky, ktoré sú tak pokročilé, že v nich viete počítať rôzne vzorce, rozpočty, výsledky atď.

Image.png

Evernote

Aplikácia, ktorá je tu s nami už naozaj dlho. Veľmi dlho. Ak ste mali niekedy v PC aplikáciu na poznámky, potom ste sa určite stretli s Evernote. Výhodou Evernote je naozaj skvelý systém na poznámky, ktoré môžete priamo označovať, písať do obrázkov atď. Používa priečinky a hashtagy, vďaka čomu si viete pekne všetko organizovať. Ak je pre vás Notion zložitý, určite skúste Evernote.

Image.png

Canva

Skvelá webová alebo desktopová aplikácia na úpravu bannerov, fotiek, tvorbu fotiek na sociálne siete, pozadia, myšlienkové mapy. Je to fakt dielo. Canva je jediný nástroj, ktorý potrebujete, ak chcete vytvárať bannery na web, blog, alebo robiť zaujímavé info-grafiky alebo prezentácie. A aby som nezabudol. Chcete ušetriť 500 € za logo, vizitky, letáky alebo webdizajn? Použite Canvu!

Image.png

RescueTime

V minulom článku som písal o tejto skvelej aplikácii RescueTime, ktorá vám beží na pozadí a kontroluje, čo robíte (alebo čo nerobíte) na počítači. Je to skvelá aplikácia, ktorá vám naozaj pomôže stať sa efektívnejším. Viac informácií nájdete v tomto článku.

Image.png

XMind

Myšlienkové mapy. Toto je aplikácia XMind stvorená na to. Áno, myšlienkové mapy zvládne aj Canva, ale toto je aplikácia LEN na to. Odporúčam všetkými desiatimi. Ak si chcete rozplánovať projekt na drobné, myšlienkové mapy sú na to ako stvorené. Je to skvelý spôsob ako naštartovať svoju kreativitu.

Image.png

Loom

Video. Nie každá aplikácia je taká praktická ako Loom. Môžete nahrávať to, čo robíte na počítači. K tomu vás môžu byť vidieť, môžete si to potom dokonca aj mierne upraviť. A keď som povedal, že je veľmi praktická, tak tým, že do pár sekúnd máte video hotové na cloude, ktoré môžete hneď nekomu poslať ako napríklad návod. Do 5 minút je to zdarma a môžete nahrať až 25 takýchto videí. Ak by ste chceli dlhšie video s pokročilejšími funkciami, zaplatíte rovných 10 euričiek.

Image.png

CupCut

Bezplatná pokročilá aplikácia na strih videa. Ak ste natočili video v Loom a potrebujete ho trochu zostrihať, potom určite odporúčam CupCut. Skúšal som rôzne aplikácie, aj napríklad iMovie, ale to sa mi nie úplne pozdávalo. CupCut je fakt paráda. Strih videa naberie úplne nový rozmer. Program nie je zložitý, ako Final Cut Pro, ale zase viete v ňom dokázať oveľa viac, ako v iMovie.

Image.png

Focus To – Do

Poznáte techniku Pomodoro? Ak je technika, ktorá mi najviac pomohla seriózne makať a neflákať sa v práci, je to práve technika Pomodoro. 20 minút makať, 5 minút pauza. A opakuj to 4x. Mrkni prípadne na knihu o tejto technike. Násobky viac stihneš za rovnaký čas. Čo sa týka Focus To-Do, tak toto je aplikácia, ktorá vám práve odpočítava pracovné časy a prestávky.

Image.png

BONUS – Craft

Nie je to značka oblečenia 🙂 Je to ďalšia aplikácia na poznámky, s ktorou poslednú dobu experimentujem. Táto aplikácia mi spája výhody Evernote a rovnako výhody Notion. Ak ešte nič na poznámky nepoužívate, potom určite mrknite na túto aplikáciu. Možno to bude pre vás to pravé 🙂

Image.png

A čo vy? Aké aplikácie používate na dennnej báze? Podelte sa v komentároch 👇


Michal Mikula
Michal Mikula

Som markeťák, ktorý sa už 13 rokov sa pohybuje na poli online marketingu. Okrem toho milujem dobrý kebab, šport a svoju rodinku :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.