Zdvojnásobte svoju produktivitu: Pravidlo 80/20

V dnešnej dobe sme často zahltení množstvom práce, ktorú máme na starosti. Človek má v priemere asi 300 hodín projektov, na ktorých sa musí zamerať práve teraz, vrátane čítania kníh, časopisov, novín, projektov doma, práce a mnoho ďalších.

Faktom je, že tento tlak nás nikdy neopustí. Takže jedným z veľkých tajomstiev časového manažmentu je získať kontrolu nad svojím životom do takej miery, že prestanete robiť veci, ktoré vám nedávajú hodnotu.

Najjednoduchší spôsob, ako určiť priority, je použiť pravidlo 80/20. Keď si spravíte zoznam desiatich vecí, ktoré musíte urobiť každý deň, dve z týchto vecí budú mať väčšiu hodnotu ako všetkých ostatných osem, keď sa dajú dokopy. 20 % aktivít predstavuje 80 % vašich výsledkov. Takže si musíte položiť otázku: ktoré sú to jedna alebo dve veci na tomto zozname, ktoré sú dôležitejšie ako čokoľvek iné?

Z množstva úloh si vyberiete tú najdôležitejšiu a začnite s ňou hneď. Držte sa tejto úlohy až do jej splnenia. Ak urobíte chybu a začnete najprv riešiť malé veci, zistíte, že sa tieto malé veci násobia a celý deň strávite riešením nepodstatných úloh.

Táto technika sa nazýva „zjedz tú žabu“ – keď ráno vstanete, urobte tú najhoršiu vec, ktorá vás čaká v priebehu dňa, a získate uspokojenie z toho, že už to máte za sebou.

Ak máte viac nepríjemných úloh, začnite s tou najhoršou. Nepotrebujete na ňu dlho pozerať, len sa do nej pustite.

Vaša „žaba“ je tá najväčšia, najnepríjemnejšia úloha, ktorá vám môže priniesť najväčší dopad na váš deň. Keď ju urobíte ako prvé a vytrváte pri nej, až kým ju nedokončíte, zdvojnásobíte svoju produktivitu už prvý deň. A potom sa vaša produktivita bude zvy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Dúfame, že ešte nechcete odísť...
    Vložte meno a e-mail nižšie a odoberajte novinky zo sveta marketingu!